Implantologia

Na czym polega leczenie implantologiczne?

Implant zastępuje korzeń zniszczonego lub brakującego zęba. Leczenie implantologiczne pozwala na uniknięcie tradycyjnych rozwiązań protetycznych polegających na szlifowaniu zębów sąsiadujących z luką. Implant umieszcza się pod dziąsłem, w kości żuchwy lub szczęki. W procesie zwanym osseointegracją kość narasta wokół implantu, tworząc z nim trwałe połączenie.

Wszczepienie implantu

Uzupełnianie ubytków zębów za pomocą implantów krok po kroku:

Planowanie

Wymaga dokładnej analizy warunków w jamie ustnej, wykonywanej na podstawie badania klinicznego i oceny radiologicznej ( w tym zdjęcia 3D) Wykonanie tomografii stomatologicznej pozwala na wirtualne przeprowadzenie zabiegu implantacji, wybór optymalnego implantu i zminimalizowanie ryzyka zabiegu.

Wprowadzenie implantu

Zabieg trwa ok. 30-60 minut i jest wykonywany w znieczuleniu, co sprawia, że jest w pełni bezbolesny.

Odtworzenie brakującego zęba

Po zrośnięciu się implantu z kością (do kliku miesięcy) technik dentystyczny wykonuje w laboratorium koronę zęba. Jej kształt, głębia koloru i zdolność odbijania światła wiernie odzwierciedlają naturalny ząb.

Uzupełnienie kości

Dotychczas najczęstszym utrudnieniem przy wprowadzeniu implantu była zbyt mała ilość kości. Obecnie dostępne w gabinecie stomatologicznym technologie pozwalają zwiększyć obszar tkanki kostnej do rozmiarów, które umożliwiają wprowadzenie implantu i odtworzenie na nim brakującego zęba.

Sterowana regeneracja kości

Zabieg Sterowanej Regeneracji Kości polega na zwiększeniu jej powierzchni. W miejscu zaniku kości wprowadza się pod błonę śluzową (dziąsło) specjalny preparat, który stymuluje proces podobny do naturalnego zrastania się dwóch części złamanej kości. Kość własna wrasta w strukturę preparatu, zwiększając swoją powierzchnię.

Następnie na implancie osadzona jest korona, która uzupełnia brakujący ząb.

Copyright Oboda